a journey trough countries, places, flavours, and more

Strony

about me

Odkąd pamiętam, zawsze chciałam zostać podróżnikiem. Jako dziecko wysłałam list do gazety z zapytaniem, co zrobić, żeby  zostać takim podróżnikiem jak Tony Halik, gazeta nawet mi odpisała. 

Niestety, przypadłości takie jak lęk wysokości połączony z lękiem przed mostami czy  panika na widok pająka lub karalucha niekoniecznie są pożądanymi cechami w fachu podróżnika. Do tego  jak dodać  że zdecydowanie wolę hotelowe łóżko od karimaty w namiocie, a także cenię sobie ciepłą wodę,  wyszło na to, że z  moim wymarzonym zawodem będę musiała się pożegnać. Jednak chęć poznania miejsc pozostała. Właśnie poznania, najlepiej z zamieszkaniem.

I tak, po wcale niekrótkiej przygodzie z Andaluzją, postanowiłam na stałe zamieszkać na Majorce, wtedy jeszcze nie wiedziałam, że stałe i chwilowo to pojęcia względne i mogą oznaczać coś zupełnie odwrotnego. Chwilowo przeniosłam się do Londynu, a później w jego okolice, gdzie mieszkam już od kilku dobrych lat. 

Jestem domatorką, jakkolwiek dziwnie to brzmi. Lubię czytać książki i mapy, to takie moje dwie najstarsze pasje. Książki są główną inspiracją moich podróży, a  mapy nieodzownym narzędziem. 

Hiszpania jest moim miejscem na ziemi i kiedy tylko mogę wracam tam jak do domu. 

Masz do mnie pytania?  Napisz do mnie.

2 comments:

  1. Ja tez kocham mapy :) od zawsze :)

    ReplyDelete
  2. To jest nas więcej :) Ja nawet kupiłam sobie ostatnio scratch map i zdrapuję powolutku cały świat :D Dużo mi jeszcze zostało, rzecz jasna.

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...